Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum İşlemleri Başladı: Birkaç Saatte Milyonlarca Dolar Toplandı

Hong Kong’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için kurulmuş altı borsa yatırım fonu (ETF), borsada işlem görmeye başladı.

Bosera HashKey Bitcoin ETF (3008.HK), Bosera HashKey Ether ETF (3009.HK), ChinaAMC Bitcoin ETF (3042.HK), ChinaAMC Ether ETF (3046.HK), Harvest Bitcoin Spot ETF (3439.HK) ve Harvest Ether Spot ETF (3179.HK), Hong Kong borsasına girdi.

Hong Kong Borsalar ve Takas İşlemleri Kurumu (HKEX) yöneticilerinden Brian Roberts, “Sanal Varlık Vadeli İşlem ETF’lerinin başarısından sonra Asya’daki ilk spot Sanal Varlık ETF’lerinin de işleme açılması, Hong Kong’daki ETP pazarındaki ürün çeşitliliğini ve likiditeyi artıracak.” dedi.

Borsa verilerine göre Hong Kong’da bugün işlem görmeye başlayan spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri, sadece sabah saatleri içerisinde 49,4 milyon Hong Kong doları (6,3 milyon dolar) işlem hacmi elde etti.

Bunlar arasında en büyük hacmi 22,97 milyon Hong Kong doları ile China Asset Management tarafından kurulan ChinaAMC Bitcoin ETF aldı. ChinaAMC Ether ETF’sinin hacmi, 10,47 milyon Hong Kong doları oldu.

Harvest’ın spot Bitcoin ETF’si 8,11 milyon; Ethereum ETF’si 2,18 milyon Hong Kong doları işlem hacmi aldı. Bu sayılar, Bosera HashKey’in Bitcoin ETF’si için 3,59 milyon; Ethereum ETF’si için 1,53 milyon Hong Kong doları oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!