verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Huobi’nin Kore İştiraki Çatı Şirketten Ayrılmak İstiyor: Yeniden Markalaşacak

Asya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’nin Güney Kore iştiraki, ana şirketten ayrılmayı planlıyor.

Yerel bir haber ajansının yakın tarihte yayınladığı habere göre Huobi’nin Güney Kore iştiraki Huobi Kore’nin Başkanı Cho Kook-Bong, borsanın çoğunluk hisselerini satın almayı ve yeniden markalaşarak borsanın adını değiştirmeyi planlıyor.

Halihazırda borsanın %72’si Huobi Global’ın kurucu ortağı Leon Li’ye aitken Cho Kook-Bong ve Korea Real Estate Trust, kalan %28’lik hissenin sahipleri olarak yer alıyor.

Verilen bilgilere göre Güney Kore’nin en büyük madencilik şirketlerinden birinin sahibi olan Kook-Bong, hisse satın alımı ve isim değişikliği ile beraber Huobi Global ve Huobi Kore arasına sınır çekmeyi amaçlıyor.

Uzmanlar, Kook-Bong’un yakın zamanda oldukça radikal politikalar sürdüren Huobi Global’in politikalarına tabi olmamak için böyle bir yol izlemiş olabileceğini öne sürdü. Huobi, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının %20’sinin işine son vermek, maaşların Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) ile ödenmesini dayatmak ve kurumsal müşterilerini bir bir kaybetmek gibi çeşitli iddialarla gündeme gelmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!