verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

iCapital Network’ü Kullanan Danışmanlar, Grayscale’in Kripto Para Hizmetlerini Kullanabilecek

Finansal teknoloji şirketi iCapital Network’ün altyapısını kullanan binlerce varlık yönetim danışmanı, artık Grayscale Investments’ın sunduğu kripto para hizmetlerinden faydalanabilecek.

  • Varlık yönetimi danışmanları, iCapital Network’ün kurduğu ağı kullanarak Grayscale tarafından çeşitlendirme stratejisiyle oluşturulmuş yatırım seçeneklerinden faydalanabilecek.

  • Yüksek servete sahip yatırımcılar ile çalışan 6.700’den fazla varlık yönetim danışmanı, müşterilerini çeşitli yatırım araçları ile buluşturmak için halihazırda iCapital’ın altyapısını kullanıyor.

  • iCapital Network CEO’su Lawrence Calcano, “Portföyünde alternatif* getiri potansiyeli bulunan varlıklara yer vermek isteyen danışmanların ve müşterilerin iştahı kabarıyor ve dijital paralar, şu anda bu gündemin merkezinde yer alıyor.“* dedi.

  • Kripto para yatırımcılarına yönelik 15 farklı ürünü bulunan Grayscale, bunların 8’i için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna bildirimde bulunuyor ve toplamda 40 milyar dolardan fazla değerde varlığı yönetiyor.

  • Grayscale’in COO’su Hugh Ross, iCapital Network ile yapacakları iş birliği hakkında, “Trilyonlarca dolarlık teşvik paketlerinin ve negatif faiz oranlarının görüldüğü günümüz dünyasında, varlık yönetim sektöründekiler artık dijital paraların enflasyona karşı koruyabilme potansiyelini ve çeşitlendirme açısından sunabileceği faydaları görmeye başladılar.” dedi.

*Calcano, İngilizce olarak yaptığı açıklamanın orijinalinde “uncorrelated” terimini kullanmıştır. Terim bu yazıda, açıklamanın yapısı göz önüne alındığında mana kaybına da yol açmayacağı düşüncesi ile “alternatif” olarak aktarılmıştır.