Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Joe Biden Kripto Paralara U Dönüşü Yaptı!

ABD Başkanı Joe Biden, seçim kampanyasındaki yeniden düzenleme kapsamında kripto paralara sarıldı.

The Block’a konuşan kaynaklar, ABD Başkanı Joe Biden’in seçim kampanyasında yeniden düzenleme yaparak kripto paralara bir şans verdiğini belirtti.

Atılan bu adım kampanyasında Biden’ın ekibi, kripto para endüstrisindeki önemli aktörlerle görüşmeler yapmaya ve sektörün sorunlarını dinlemeye başlayacak. Ayrıca Biden ekibinin sosyal yardım kapsamında birkaç kripto uzmanını aradığı aktarıldı.

ABD’nin eski başkanı ve bu başkanlık yarışının favorisi Donald Trump, geçtiğimiz haftalarda seçim kampanyasına yönelik bağışlar için kripto para seçeneklerini eklemişti. Trump, son aylarda kripto paralara özgürlük getireceğini belirterek topluluğun dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Bu yeni girişimler, Biden yönetiminin bir anti-kripto yasa tasarısını veto edeceğine dair sinyal vermesi nedeniyle aldığı tepkinin hemen ardından geldi.

Kaynaklar, Biden’ın kampanyasının kriptoyla ilgili meselelerin 2024 başkanlık yarışında önemli bir etki yaratabileceğini giderek daha fazla fark ettiğini belirtti. Bu bağlamda yeniden seçim ekibi, daha önce Biden tarafından reddedilen bazı endüstri oyuncuları da dahil olmak üzere çeşitli kripto uzmanlarına çağrıda bulundu.

Bazı piyasa uzmanları, Biden’ın bu hamlesini “çok geç” olarak yorumladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!