Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Joe Biden’ın Ekibi Kripto Paralar İçin Toplandı: İşte Öne Çıkan Başlıklar

Joe Biden’ın ekibi kripto paraları konuşmak için Washington’da bir araya geldi.

Kripto paranın önde gelen isimlerinden, milletvekillerinden ve Başkan Joe Biden’ın danışmanlarından oluşan bir grup, endüstri hakkında konuşmak için 11 Temmuz Çarşamba günü Washington D.C.’deki gösterişli Willard Oteli’nin balo salonunda toplandı.

Kripto İnovasyon Konseyi CEO’su Sheila Warren‘ın aktarımına göre konuşulan önemli başlıklar arasında kripto para odaklı bankaların kapanması, SEC tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve kripto para sektörünün regülasyonu yer aldı.

Toplantıda şahsen yer alan Warren, The Block’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Ben de dahil olmak üzere pek çok kişi, toplantıdan ayrılırken ilk giriş anımızdan daha iyi hissediyorduk.

Biden’ın danışmanı da oradaydı

Warren, toplantıya Başkan Biden’ın kıdemli danışmanı Anita Dunn’ın da bizzat katıldığını ve notlar aldığını söyledi:

Bu tür şeylerle çok meşguldü, aktif olarak not alıyordu. Bu seviyedeki bir hükümet yetkilisinin bir saatten fazla meşgul olması oldukça şaşırtıcı ve alışılmadık bir durum. Bayan Dunn, 30 veya 40 kişiyle birlikte oturmak için bir saatini ayırdı ve sabırla dinledi, sorular sordu ve sadece zaman ayırdığımız için bize teşekkür edip bizi kapıdan göndermek yerine bu diyaloğu sürdürme konusunda gerçek kararlılığını ifade etti.

Kripto paralar ABD Başkanlık seçiminin kritik konuları arasında yer aldı. Özellikle Trump’ın bu noktadaki atakları, Biden cephesini de yerinden kaldırmaya yetti.

Trump’ın coşkulu kripto para taraftarlığı Joe Biden’ı bu alanda da geride bırakmaya yetti. Bu durumun farkında olan Biden cephesi, Trump’ın büyük bir bilinmezlikten faydalanarak kendini öne çıkarmaya çalıştığını belirtmişti.

Biden özellikle son haftalarda kripto para sektörüne yönelik çalışmalarla öne gelse de bunlar henüz yeterli görülmedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!