Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JPMorgan, Bitcoin Fiyatını Kimlerin Yükselttiğini Açıkladı

JPMorgan tarafından yapılan açıklamaya göre SEC’nin spot Bitcoin ETF’si için yapılan başvuruları onaylayacağı düşüncesi gitgide güçleniyor.

JPMorgan analistleri tarafından dün yayımlanan araştırma raporuna göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) kurulmasına onay vereceğine yönelik beklenti büyüyor.

BlackRock tarafından iShares Bitcoin Trust için yapılan başvurunun Depository Trust & Clearing Corp. sitesinde paylaşılması, Bitcoin fiyatını 35.000 doların üstüne kadar çıkardı.

JPMorgan araştırmasına göre Bitcoin’in diğer kripto paralardan daha iyi bir performans gösteriyor olması, yatırımcıların ETF konusunda iyimser olduğunu kanıtlıyor.

Kripto para piyasasındaki vadeli işlem sözleşmelerini inceleyen JPMorgan analistleri, geçtiğimiz günlerde piyasada yaşanan hareketliliğin “kurumsal” yatırımcılardan da kaynaklanmış olabileceğini belirtiyor:

JPMorgan raporunda, “büyük ölçüde kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan” CME Bitcoin vadelilerinin yılın en yüksek seviyesine ulaştığı vurgulandı. CME’de görülen sayılar aynı zamanda FTX’in çöküşünden önceki, Ağustos 2022 dönemine benzer seviyelerde.

Analistler ayrıca son günlerde yaşanan hareketliliğin geçmiştekilerden farklı olduğunu düşünüyor. Geçmişteki hareketlilikler “bireysel yatırımcılardan” kaynaklanırken, son günlerde büyük çaplı cüzdanlara fazla miktarda BTC girişi olduğu belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!