Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JPMorgan Ethereum Hayal Kırıklığı Yaratacak Dedi: Düşüş Uyarısı Geldi!

Bankacılık devi JPMorgan, spot Ethereum ETF’leri konusunda uyardı.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, kısa süre önce yayınladıkları bir notta Ethereum ETF’leri hakkında uyarıda bulundu.

Analistler spot Ethereum ETF’lerinin spot Bitcoin ETF’lerine kıyasla önemli ölçüde daha az talep görebileceğini dile getirdi. Bununla birlikte Ethereum üzerine planlanan spot ETF’ler konusunda piyasanın başlangıçta olumsuz tepki verebileceği konusunda uyarı yapıldı.

Analistler, Ethereum ile Bitcoin’in aynı ligde olmadığını söyledi:

Spot ethereum ETF’lerine olan talebin spot Bitcoin için görülenin çok altında olacağına inanıyoruz. Ethereum ile Bitcoin aynı ligde değil. Bitcoin bir ilkti, Ethereum özelinde ise halen daha şüpheler var.

Öte yandan tüm Ethereum ETF başvurularından staking özelliğinin çıkarıldığı ve bu durumun ETF’leri daha az cazip hale getirdiğine yer verildi.

Spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının yakın dönemde olası görünmediğini ve eğer onaylanırsa bu ETF’lerin başlangıçta piyasa üzerinde negatif bir etki yaratabileceğini belirtildi.

Ethereum’un emtia ve menkul kıymet tartışmalarının halen daha bir sonuca bağlanmadığını dile getiren JPMorgan cephesi, büyük bilinmezliğin piyasa için negatif bir faktör olduğunu hatırlattı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!