Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Borsası Coinbase Yeni Ürününü Tanıttı: Bu Coinler Destekleniyor

ABD’li kripto para şirketi Coinbase, Commerce platformunu iyileştirmek için açık kaynaklı bir “Onchain Ödeme Protokolü” geliştirdi.

Yapılan açıklamaya göre Coinbase Commerce, artık Onchain Ödeme Protokolü’nü kullanacak. Onchain Ödeme Protokolü, “tüccarların ve müşterilerin ödeme deneyimini iyileştirmek için anlık ödeme, düşük işlem ücreti, geniş varlık yelpazesi” gibi özelliklere sahip.

Tüccarların kripto para cinsinden ödeme alması için 2018’de kurulan Coinbase Commerce, şimdiye dek milyarlarca dolarlık işleme aracılık etti. Ancak Coinbase açıklamasına göre “tüccarlar, kriptonun volatilitesi yüzünden sık sık zorlanıyor ve tüketiciler, bu işlemleri göz korkutucu” buluyor.

Onchain ödeme işlemlerini “birleştirmek ve basitleştirmek” için geliştirilen protokol, “kullandıkları platform veya cüzdan fark etmeksizin tüm kullanıcılar için açık, güvenilir ve istikrarlı bir deneyim” vadediyor.

Onchain Ödeme Protokolü, kullanıcıların kripto parayla yaptığı ödemeleri otomatik olarak USDC’ye dönüştürerek volatilite sorununun önüne geçiyor. Protokol şu anda Ethereum, Polygon ve Base ekosistemlerindeki tüm cüzdan ve tokenları destekliyor.

Coinbase’in açıklamasına göre protokol sayesinde tüketicilerin işlemleri gerçek zamanlı olarak onaylanacak ve yapılan ödemeler, tüccarların cüzdanına doğrudan aktarılacak.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!