Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Fenomenlerinin Verdiği Coinler Kazandırıyor Mu: Beklenen Araştırma Geldi!

Akademisyenler, kripto para fenomenlerinin altcoin tavsiyelerinin kısa ve uzun vadeli getirilerine dair bir rapor paylaştı.

Aralarında Harvard’dan Joseph Pacelli’nin de bulunduğu 4 akademisyen, kripto para fenomenlerinin paylaştıkları coinlerin hangi oranda kar bıraktığına dair detaylı bir araştırma raporu yayınladı. Raporda, fenomenlerin düşünüldüğü kadar başarılı olmadıkları bariz bir şekilde gözler önüne serildi.

Raporda X üzerinde içerik üreten kripto para fenomenlerinin, bir altcoin özelinde paylaşım yaptıktan sonraki 1-2 gün içerisinde %1,83-%1,57 oranında karlılık sağladığına yer verildi.

Daha düşük piyasa değerine sahip altcoin özelinde yapılan paylaşımlar ise 1-2 günlük süreçte ortalama %3,86 kar oranına sahip oldu. Fakat bu fenomenlerin altcoin paylaşımları, 10 ve 30 günlük zaman dilimlerinde sırasıyla %2,24 ile %6,53 kayıpla sonuçlandı.

Wu Blockchain tarafından “piyasayı en çok etkileyen il 20 fenomen” kategorisinde herhangi bir Türk hesap yer almazken ilk üçte sırasıyla CryptoDiffer, rektcapital, BigCheds yer aldı.

Sonuç olarak fenomenlerin verdiği yatırımlar kısa vadeli bakıldığında göz boyamaya yetecek kadar kar payı bıraksa da 1 aylık süreçte bile ciddi zararlarla sonuçlanabilmektedir.

Yatırımcıların bir ürüne yatırım yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmaları her zaman önem arz etmektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!