Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Fonlarında 2 Yılın En Büyük Ethereum Çıkışı: Kurumsallar 4 Altcoin’e Para Akıttı!

Bitcoin (BTC) fiyatı düzeltme ile 63 bin doların üzerinde kalmaya çalışırken kurumsal kripto para fonlarından 30 milyon dolarlık küçük bir çıkış gözlemlendi.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 584 milyon dolar çıkış gören kurumsal kripto para fonlarından yine 30 milyon dolarlık küçük bir çıkış olduğu belirtildi.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonları yine çıkışlarda başı çekerek diğer ETF ihraççılarına giren miktarı nötrlemiş oldu. Ancak ETF ihraççılarına olan ilgi oldukça düşük seviyede seyretti. Buna paralel olarak dijital varlık ürünlerinden yaşanan çıkış 3 haftalık seriye ulaşmış oldu.

Ethereum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından gelen onay ile birlikte ilgi görmüştü ancak süreç bu şekilde devam etmedi. Ethereum 61 milyon dolar ile Ağustos 2022’den bu yana en büyük çıkışını gördü. Ethereum’da son iki haftalık çıkışlar 119 milyon dolara ulaştı.

Kurumsal kripto para fonlarında nadir karşılaşılan olaylardan biri meydana geldi ve Ethereum’da çıkış olmasına rağmen Bitcoin’e 10 milyon dolarlık küçük bir giriş görüldü.

Ethereum’dan kaçan altcoin’e sarıldı

Kurumsal yatırımcılar Ethereum’dan kaçarken Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) talep gördü.

Solana’ya 1,6  milyon dolarlık, Chainlink’e 600 bin dolarlık, Ripple’a 300 bin dolarlık ve Litecoin’e ise 1,4 milyon dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Coinshares raporuna göre en çok giriş yapan ülke olarak ABD’li yatırımcılar, en çok çıkış yapan ülke olarak Alman yatırımcılar yer aldı. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından giren ve çıkan miktarlar oluşturdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!