Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsası FTX Hisse Tokenı Satıyor

Şu anda 1 milyar dolardan fazla günlük hacmi bulunan FTX, şirket hisselerini tokenlaştırma kararı aldı.

Token Satmaya Başlıyor

Geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde adını sıkça duymaya başladığımız FTX yeni bir karar aldı. Şirket, FTX Equity token adı altında yeni bir token satmaya başladı.

Bu tokenlar FTX Trading LTD’nin hisselerini temsil ediyorlar. Her bir token 2 dolar gibi bir değere sahip ve her biri FTX Trading LTD hisselerinin %0.0000002’sini temsil ediyor.

ABD haricindeki ülkelerde ikamet eden yatırımcılar şu anda bu tokenları allıp şirkete yatırım yapabiliyorlar. FTX’in yaptığı açıklamalara göre şu anda yatırımcılar için 250 bin dolarlık bir alt limit bulunuyor. Bu satış sürecinin mart ayının ilk haftasına kadar devam etmesi bekleniyor. Yatırımcılar bu süreç içerisinde FTX Equity tokenı ister Bitcoin ile ister FTX tokenı ile satın alabiliyorlar.

Şirket eğer ilerleyen dönemlerde hissedarlara şirket gelirinden pay dağıtmaya başlarsa bu tokenı alan kişilere de ödeme yapılacak. Bu noktada bu tokenı alan kişiler şirketin bir noktada hissedarı sayılacaklar. Her ne kadar arada bazı farklar olsa da bu tokenı alan kişiler dolaylı yoldan şirket hisselerine yatırım yapmış olacaklar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment