Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsası OKX Büyük Bir Başarı Elde Etti!

Popüler kripto para borsası OKX, Dubai’de faaliyet gösterebilmek için gerekli lisansı aldığını açıkladı.

Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA), OKX’in Dubai’deki ayağı olan OKX Middle East Fintech FZE’ye sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak hizmet verebilmesi için gerekli lisansı verdi. OKX 16 Ocak Salı günü yaptığı açıklamada, lisans kapsamındaki hizmetlerin önümüzdeki birkaç hafta içinde tam operasyonel kullanıma gireceğini söyledi.

Yapılan açıklamaya göre şirket, bunun ardından yasal olarak düzenlenmiş şekilde borsa hizmeti, broker-dealer hizmeti, yönetim ve yatırım hizmetleri, borç alıp-verme ve itibari paralar üzerinden kripto para alım-satım hizmetleri sunabilecek.

Lisans kapsamında borsa, AED/BTC, AED/ETH işlem çiftlerini yerel kullanıcılarının hizmetine açacak. Bununla birlikte kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcılara çeşitli spot hizmetler ve spot çiftler sağlayabilecek.

OKX Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü Rifad Mahasneh konu hakkında yaptığı açıklamada atılan bu adımın bölgedeki hakimiyetlerini güçlendireceğini işaret etti:

Bu BAE sakinlerine spot ticaret ve itibari parayla ilgili hizmetler de dahil olmak üzere, yerel para birimi olan Birleşik Arap Emirlikleri dirheminin (AED) yatırılması ve çekilmesi anlamına gelen hizmetler sunmamızı sağlıyor. Buna ek olarak yerel para birimi ticaret çiftleri sunacağız, yani AED/BTC, AED/ETH ve diğerleri, ki bu yeni bir atılım olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!