Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Borsasının Eski Yöneticisi İçin 8 Yıl Hapis Talep Ediliyor

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Bithumb’ın eski yöneticisiyle ilgili suçlamalar, yeniden gündeme geldi.

Yerel haber kaynaklarına göre Güney Kore’deki savcılar, Bithumb’ın eski yönetim kurulu başkanı Lee Jeong-hoon ile ilgili önceden alınmış bir mahkeme kararı hakkında temyiz başvurusunda bulundu.

Bithumb’ın 2018’de girdiği satın alım süreci, mahkemeye taşınmıştı. Lee ile o dönemde BK Medical Group’un yönetim kurulu başkanlığını yapan Kim Byung-kun’un isminin geçtiği davada, en az 110 milyar wonluk (85,2 milyon dolar) usulsüzlük yapıldığı iddiaları görüldü.

Güney Koreli savcılar, Lee için sekiz yıl hapis cezası istese de mahkeme, bu yılın başında Lee’nin suçsuz olduğu kararını verdi. Lee ile ilgili temyiz sürecinin 18 Ocak 2024’te tamamlanması bekleniyor.

Bundan yalnızca birkaç gün önce Bithumb’ın halka açılmayı planladığı ile ilgili haberler çıktı. Habere göre Bithumb, yüklenicisi olarak Samsung Securities’i seçti ve 2025’in ikinci yarısında IPO düzenlemek için harekete geçti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!