Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Paralarda Hafta Sonu Bile Ritim Bozulmadı: Volatilitede Artış Sürüyor!

Kripto para opsiyon platformu Greeks.Live, Ethereum (ETH) üzerinden yola çıkarak piyasa için detaylı bir açıklamada bulundu.

Greeks.Live 6 Kasım tarihinde yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, kripto para piyasası hakkında ifadelere yer verdi. Ethereum’un yükselişe geçmesiyle birlikte hafta sonu bile çok güçlü durduğunu belirten analistler, bu durumun piyasa genelindeki altcoinlerin genelinde volatilite artışına yol açtığını savundu.

Hafta sonunda blok ticareti (büyük hacimli ticaret) istikrarlı şekilde devam ettiğini belirten Greeks.Live, bu durumu yatırımcıların piyasaya olan güveni temsil ettiğini belirtti. Fakat satım opsiyonlarında da bir artış görüldü.

Satım opsiyonları, düşüş piyasalarında koruma sağlama amacı taşır ve bu artış yatırımcıların piyasa düşüşlerine karşı kendilerini koruma arayışında olduğunu gösterebilir.

Greeks.Live boğa piyasalarında genellikle yükselişin ardından put opsiyonlarına yönelik alımların arttığını ifade etti. Yani yatırımcılar yükselişin ardından risklerini azaltmak veya koruma sağlamak için put opsiyonlarına ilgi gösteriyor olabilir.

Hafta sonu bile yükseliş atmosferi azalmadı. Özellikle ETH’nin toparlanması, diğer altcoinlerinde volatilitesini artırdı. Verilere göre altcoin volatilitesi şu anda yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Blok ticareti hafta sonu nispeten yatay seyretti. Buna nazaran Put ticareti yavaş yavaş artıyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,6 yükseliş sergileyen Etheruem, yazım esnasında 1.910 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!