Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Paraların Ünlü Trader’ı Tedirgin Etti: “Bitcoinlerimin Hepsini Sattım”

Popüler analist ve trader Michaël van de Poppe, tüm Bitcoinlerini (BTC) satıp altcoin aldığını açıkladı.

Michaël van de Poppe 16 Mayıs tarihli X gönderisinde, tüm Bitcoinlerini sattığını açıkladı. Kripto para piyasasının bir boğa döngüsünde olduğunu inkar etmeyen Poppe, önümüzdeki süreçte sattıklarından daha fazla Bitcoin almayı hedeflediğini kaydetti.

Analist açıklamasının devamında Bitcoin’in bu döngüde zirve yapmayacağını belirtirken uzun vadede inancını kaybetmediğini söyledi. Yine de şu an yüksekten sattığını ve fiyatın daha da düşeceğini öngörerek düşük seviyelerden geri alım yapacağını vurguladı.

Neden altcoinlere yöneldi?

Altcoinlerin Bitcoin karşısında anlamsız bir şekilde ezildiğini ve çoğu altcoin’in Bitcoin paritesinin çok düşük seviyelere geldiğini belirten analist, kaçınılmaz bir yükselişin kapıda olduğunu söyledi.

Öte yandan Ripple (XRP) davasının olumlu sonuçlanması durumunda piyasanın gelen bu netlikle beraber FOMO yaşayabileceğini kaydetti.

Bitcoin fiyatı düşmese bile altcoinlerin Bitcoin’e karşı değer kazanması sayesinde elindeki Bitcoin miktarını artırabileceğini öngördü. Poppe en çok yükseliş beklediğin altcoin kategorileri arasına DePIN ve RWA’yı dahil etti:

Bu açıdan bakıldığında altcoinlerin mantıksız derecede sert bir şekilde ezildiğini düşünüyorum. Artış inkar edilemez. DePIN ve RWA çok büyük olacak, giderek daha fazla geleneksel şirket Web 3.0 ekosistemine geçiş yapıyor. Büyük bir getiri elde etmek istiyorsanız kendinizi buna ayırmanın zamanı geldi. Dolayısıyla bu döngü, nispeten altcoinlerden çok para kazanmanın son kolay döngüsüdür. Bu bahsi ve riski severek alıyorum. İçim rahat bir şekilde tamamen altcoinlere yatırım yapıyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!