Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Balinaların Yüzde 78’i Bitcoin Onayına Rağmen Kripto Paraları İstemiyor!

ABD bankacılık devi JPMorgan tarafından yapılan anket, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına karşı çekimser tavrını ortaya koydu.

JPMorgan 4.000’den fazla yatırımcıyla kripto paralar üzerine bir anket gerçekleştirdi. Anketin sonuçları, kurumsal yatırımcıların yakın vadede kripto para piyasasına karşı çekimser baktığını gözler önüne serdi.

Söz konusu ankete katılanların %78’i önümüzdeki beş yıl içinde  kripto para yatırımı yapmayı planlamadıklarını belirtirken sadece %12’si bu yönde planlarının olduklarını kaydetti. Katılımcıların %9’u şu anda kripto para ticareti yaptıklarını söylerken, bu oran 2023’te %8 olarak kayıtlara geçmişti.

Katılımcıların %61’i yapay zeka ve makine öğreniminin önümüzdeki üç yıl içinde ticaretin geleceğini şekillendirmesini beklediğini işaretledi. Öte yandan yalnızca %7’si blokzincirini etkili bir teknoloji olarak gördüğünü ifade ederek hayal kırıklığı yarattı. Blokzincirine yönelik destekleyici görüş, 2022 yılından bu yana %25 gerilemiş oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF onayına rağmen kurumsal yatırımcıların bu çekimser tavrı dikkatlerden kaçmadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!