Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Fonlarda Bitcoin Trendi Terse Dönerken 3 Altcoin’e Sürpriz Yatırım Geldi!

Bitcoin (BTC) sert düzeltme sonrası 66 bin dolar seviyesinin yeniden üstünde tutunmaya çalışırken geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarından 126 milyon dolar çıkış görüldü.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 646 milyon dolar giriş gören kurumsal kripto para fonlarından geçtiğimiz hafta 126 milyon dolar çıktı.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Grayscale fonlarından toplam 751 milyon dolarlık çıkış olurken ETF ihraççıları yaklaşık 600 milyar dolar yatırım topladı.

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 110 milyon dolarla yine Bitcoin (BTC) yer aldı ancak bu sefer çıkışlarda lider konumunda bulunuyordu.

Öte yandan Ethereum’dan (ETH) 28,7 milyon dolar fon çıkışı olurken short (kısa) Bitcoin fonuna 1,7 milyon dolarlık giriş gözlemlendi.

Altcoinlere yine ilgi vardı

Kurumsal yatırımcılar Ethereum ve Solana’dan çıkarken Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Basit Attention Token (BAT), Ripple (XRP), Lido DAO (LDO) ve Decentraland’e (MANA) yöneldi.

Polkadot’a 800 bin dolarlık, Litecoin’e 1,6 milyon dolarlık, BAT’a 2,9 milyon dolarlık, Ripple’a 300 bin dolarlık, Lido DAO’ya 1,8 milyon dolarlık ve Decentraland’e 4,9 milyon dolarlık para girişi oldu.

Söz konusu 5 altcoin bir süredir ilgi görürken kurumsallar BAT, LDO ve MANA’ya yeni yönelerek büyük miktarlarda yatırım yaptı. İlgili altcoinlere yaşanan girişlerin büyük bir yükseliş habercisi olabileceği tahmin ediliyor.

Coinshares raporuna göre en çok çıkış yapan ülkelerin başında ABD’li yatırımcılar geldi. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından çıkan miktarlar oluşturdu.

Bununla birlikte İsviçre’den 5,7 milyon dolar ve Kanada’dan 6 milyon dolar çıkış yaşandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!