Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsal Kripto Fonlarında Solana Rüzgarı Esti: Çıkış Serisi Bitti, Boğaya Dönüldü!

Bitcoin (BTC) fiyatı son dönemde yaşadığı sert satışlar sonrası 57 bin doların üstünde kalmaya çalışırken kurumsal kripto para fonlarına 441 milyon dolarlık giriş gözlemlendi.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 30 milyon dolarlık küçük bir çıkış gören kurumsal kripto para fonlarına 441 milyon dolarlık bir giriş olduğu belirtildi.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonlarında yine çıkış yaşanmış olsa da kurumsal yatırımcıların son dönemde düşen fiyatları fırsata çevirdiği görülüyor. Grayscale haricinde diğer ETF ihraççılarına olan ilgi oldukça yüksek seviyede seyretti. Buna paralel olarak dijital varlık ürünlerinden yaşanan çıkış 3 haftalık serisi de bozulmuş oldu.

Geçtiğimiz hafta son 2 yılın en büyük çıkışını gören Ethereum, bu hafta yatırımcılardan talep gördü. Bitcoin yatırımlarda 398 milyon dolarla başı çekerken Ethereum’a ise 10,2 milyon dolarlık bir giriş gözlemlendi.

Solana ve diğer altcoinleri yine topladılar

Kurumsal yatırımcılar geçtiğimiz hafta Ethereum’da yaşanan devasa çıkışa rağmen aldıkları altcoinleri yine topladı. Bunlardan en dikkat çekeni, geçen hafta 16 milyon dolar giriş gören Solana’ydı. Solana (SOL), Cardano (ADA), Polkadot (DOT,  Ripple (XRP) ve Litecoin (LTCtalep gördü.

Solana’ya 16,3 milyon dolarlık, Cardano’ya 100 bin dolarlık, Polkadot’a 200 bin dolarlık, Ripple’a 400 bin dolarlık ve Litecoin’e ise 900 bin dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Coinshares raporuna göre en çok giriş yapan ülke olarak ABD’li yatırımcılar, en çok çıkış yapan ülke olarak Alman yatırımcılar yer aldı. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından giren ve çıkan miktarlar oluşturdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!