Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurumsallar Bitcoin’e Milyar Dolar Akıtırken Bu 4 Altcoin’i Topladı!

Bitcoin (BTC) fiyatı 68 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışırken kurumsal kripto para fonlarına 3. hafta da üst üste giriş oldu.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 932 milyon dolar giriş gören kurumsal kripto para fonlarına 1,05 milyar dolarlık giriş daha olduğu belirtildi.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonları küçük bir eksi ile kapatırken diğer ETF ihraççılarına olan ilgi de oldukça yüksekti.

Hong Kong’da 4 hafta önce işlem görmeye başlayan ETF’ler geçen haftaki çıkış miktarını biraz hafifleterek 28 milyon dolar ile sınırlı kaldı.

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 1,012 milyar dolarlık giriş ile yine Bitcoin (BTC) yer aldı.

Öte yandan hafta içi spot Ethereum ETF onayı alan Ethereum’a (ETH) da 35,5 milyon dolar fon girişi oldu.

Altcoinlere yoğun talep

Kurumsal yatırımcılar Ethereum’a giriş yaparken Solana (SOL), Chainlink (LINK), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) de talep gördü.

Solana’ya 8 milyon dolarlık, Chainlink’e 600 bin dolarlık, Ripple’a 400 bin dolarlık ve Litecoin’e ise 2,8 milyon dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Coinshares raporuna göre en çok giriş yapan ülke olarak ABD’li yatırımcılar, en çok çıkış yapan ülke olarak Hong Konglu yatırımcılar yer aldı. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından giren ve çıkan miktarlar oluşturdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!