Bitcoin türevleri için trading hizmeti sağlayan LedgerX, geçtiğimiz iki ay içerisinde ‘rekor’ oranda bir trading hacmi gördüklerini ifade etti. Firmanın başkanı ve risk yönetim müdürü...

LedgerX’den Bitcoin Opsiyon Ticareti Konusunda Yeni ‘Rekor’ Geldi

Bitcoin Coin

Bitcoin türevleri için trading hizmeti sağlayan LedgerX, geçtiğimiz iki ay içerisinde ‘rekor’ oranda bir trading hacmi gördüklerini ifade etti.

Firmanın başkanı ve risk yönetim müdürü Juthica Chou’nun CoinDesk’e verdiği röportaja göre, LedgerX sadece Temmuz ayında bile 50 milyon dolarlık hacim sağlamış.

LedgerX artan müşteri talebi doğrultusunda, geçtiğimiz ay yeni bir bitcoin satın alma sistemi oluşturduğunu duyurmuştu. ‘’Tek-tık Bitcoin’’ ismine sahip sistem, kurumsal veya yüksek profilli kullanıcıların federal olarak denetime sahip bir platformdan çok rahat bir şekilde bitcoin alabilmesini hedefliyor. Hizmet, LedgerX’in Mayıs ayında tanıttığı LedgerSavings platformu üzerinde çalışmakta.

Chou’nun ifadesine göre bu ürün için olan talep de bir hayli fazla.

‘’Tek-tık Bitcoin’’ son zamanlarda gördüğümüz çok fazla müşteri talebinden doğdu. Bence bu talep türevlerin ve opsiyonların uzun vadeli ürünler olarak çok kullanışlı olduğunu ve çok çeşitli katılımcıya kilit çözümler sunabileceğini göstermekte. Eğer son zamanlarda işlemlerimizi nasıl yaptığımıza veya geçtiğimiz ay elde ettiğimiz hacmin 3’te 1’ine göz atacak olursanız, çok fazla sağlıklı etkinlik gördüğümüze tanıklık edebilirsiniz.”

Platform şu an tahmini 130 kurumsal yatırımcı ve yüksek net gelire sahip yatırımcıya hizmet vermekte. Firma şimdiden yeni sistem ile işlem yapmaya başladı ve tek bir müşteri kendi Bitcoin varlığı üzerinde senelik olarak %15 artış görecek. Bu oran Bitcoin fiyatı düşse veya sabit kalsa bile yine sağlanacak.

Bunun yanı sıra LedgerX, Ethereum türev ürünleri de eklemeyi planlamakta. Firma şu sıralar düzenleyici kurumlardan bu konuda bir onay alma adına çalışmalar yapmakta.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.