verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LUNA Çöküşünün Arkasında Bu Cüzdan Olabilir: Hangi Kripto Para Şirketine Ait?

Kripto piyasaya yapıcı Wintermute’un Araştırma Başkanı Igor Igamberdiev, geçen yıl yaşanan Terra (LUNA) çöküşüne yol açan TerraUSD’nin (UST) dolar sabitliğini kaybetmesinin arkasında kripto ticaret firması Jane Street’in olabileceğini öne sürdü.

Igor Igamberdiev Twitter üzerinden 28 Şubat tarihinde yaptığı açıklamasında, geçen yıl yaşanan UST depegiyle ilgili dikkat çeken iddialara yer verdi. Igamberdiev, cüzdan hareketlerine dayandırdığı bu tezinin merkezine Jane Street’i koydu.

Bir başka kripto ticaret firması Clearpool ile Jane Street arasında geçen yıl gerçekleştirilen 25 milyon USDC‘lik bir borç anlaşması gereği her iki tarafında cüzdan adresleri kamuyla paylaşılmış ve kendilerine ait olarak işaretlenmişti.

Söz konusu bu adresler arasında Jane Street’e ait olduğu bilinen ve Cüzdan A olarak adlandırılan adres, Clearpool ile olan ticaretinden 2 hafta sonra 25 milyon USDC daha borç aldı ve bunu Coinbase hesaplarına aktardı. Bahsi geçen cüzdanın UST de-pegger’dan 84,5 milyon USDC aldığını belirten Igamberdiev, cüzdanın bu para yatırma işlemleri dışında başka bir etkileşimi olmadığını vurguladı.

Igamberdiev, cüzdanın UST‘yi bir ay boyunca Anchor‘da tuttuğunu belirtti ve bu hamlenin Jane Street’in kötü niyetli bir düşünce içinde olduğu anlamına gelmeyeceğini sözlerine ekledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!