Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı Bu Hafta Kapanışına Kadar 50 Bin Dolara Ulaşabilir!

Ünlü Çinli milyarder Jihan Wu’nun kripto para şirketi Matrixport, Bitcoin (BTC) fiyatının pozitif yapısına ilişkin dikkat çeken bir rapor sundu.

Bitcoin 2024 yılına yükselişlerle başladı. Henüz global piyasalar açılmamışken 2 Aralık günü erken saatlerde %7 civarında yükselen Bitcoin, Nisan 2022’den bu yana ilk kez 45 bin dolar bandını aştı. Matrixport konu hakkında sunduğu raporda, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayına ilişkin beklentinin fiyatı diri tuttuğunu belirtti.

Ocak ayı bitmeden Bitcoin’in 50 bin doları görebileceğini belirten rapor, fonlama oranlarının %66’dan fazla pozitif oluşuna dikkat çekti. Ayrıca spot Bitcoin ETF onayının piyasaya 24-50 milyar dolarlık giriş getirebileceği öngörüldü.

Deneyimli ETF analistleri spot Bitcoin ETF başvurularının en geç 10 Ocak tarihine kadar onaylanmasını bekliyor. Matrixport analisti Markus Thielen, konu hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bu sabah fonlama oranı +%66 ile yeni bir zirveye ulaşıyor. Bu da long pozisyonda kalanların short pozisyonda kalanlara yıllık %66 oranında ödeme yaptığı anlamına geliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin fonlama oranı tatil döneminde yüksek kaldı, bu da kripto tüccarlarının yükseliş yönlü düşündüğünü ve yakında bir bitcoin ETF onayı beklediğini gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %7,2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 45.522 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!