Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

McDonald’s İsviçre’nin Lugano Şehrinde Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre’nin Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti’nin geçtiğimiz mart ayında Bitcoin (BTC) ve Tether’i (USDT) yasal para birimi yapma kararının ardından şehirdeki McDonald’s mağazalarında Bitcoin ödemeleri kabul edilmeye başlandı.

Güney İsviçre’nin en büyük şehri olan Lugano’nun Belediye Başkanı Michele Foletti, 3 Mart tarihinde gerçekleşen “B Planı” etkinliğinde Bitcoin, Tether ve LGVA token’ın şehirde “fiilen” yasal ihale olarak kabul edileceğini, İsviçre’nin yerel para birimi İsviçre frangının ise kesinlikle Lugano’da ve İsviçre’nin diğer şehirlerinde gerçek yasal ihale olarak kalacağını açıklamıştı.

Proje, Lugano sakinlerinin vergilerini kripto kullanarak ödemelerine izin vermenin yanı sıra kripto kullanımını park ödemelerine, kamu hizmetlerine ve öğrenciler için öğrenim ücretlerine kadar genişletecek. Bölgede bulunan 200’den fazla mağaza ve işletmenin de ürün ve hizmetler için kripto ödemelerini kabul etmesi planlanıyor. Bu planlar doğrultusunda birçok marka Bitcoin işlemlerini kabul etmeye başladı ve bunlardan en dikkat çekeni ise McDonald’s oldu.

Lugano şehrindeki McDonald’s dükkanlarında bu günden itibaren Bitcoin ve USDT ile ödeme yapılabilecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!