Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meclis Üyeleri, Bitcoin ETF’si İçin Yapılan Sahte Paylaşım Hakkında SEC’den Bilgi Talep Etti

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri, SEC’nin resmi hesabından spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili yapılmış asılsız paylaşım hakkında bilgi talep ediyor.

SEC’nin resmi X hesabından salı günü spot Bitcoin ETF’lerinin onaylandığına dair bir paylaşım yapılmıştı. SEC Başkanı Gary Gensler, kısa süre içerisinde kendi hesabından bir paylaşım yaparak, SEC hesabının ele geçirildiğini ve paylaşımın doğru olmadığını söyledi.

Temsilciler Meclisi üyeleri Patrick McHenry, Bill Huizenga, French Hill ve Ann Wagner, SEC’ye gönderdikleri mektupta, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun yatırımcıları koruma, piyasaların adil, düzenli ve verimli olmasını sağlama ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma görevini yerine getirebilme yetisi, Komisyon’un piyasa katılımcılarıyla iletişim kurabilme yetisiyle doğrudan bağlantılıdır.” dedi.

Meclis üyeleri, SEC’nin hesabında iki aşamalı doğrulama kullanılmamasının “kabul edilemez” olduğunu vurguladı.

Mektupta, “Dünkü tweet göze alındığında SEC’nin ülke genelindeki şirketlerin uymak zorunda olduğu şartlarla aynı şartlara uymasını bekliyoruz. Piyasadaki tüm katılımcılar, sizden ve kurumunuzdan şeffaflık görmeyi hak etmektedir.” dendi.

Kanun yapıcılar, SEC’nin konuyla ilgili 17 Ocak’a kadar dönüş yapmasını bekliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!