Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meme Coin Saldırıya Uğradı, Fiyat Çakıldı: Proje Yeniden Başlatılacak!

Base tabanlı meme coin, siber saldırı sonucunda %90’ın üzerinde değer kaybetti.

Meme coin Boge’nin (BOGE) ekibi, 27 Mayıs günü yaptıkları bir X paylaşımında siber saldırıya uğradıklarını doğruladılar. Ekip tarafından yapılan açıklamada, kısa süre önce yaşanan meme coin Normie hack vakasıyla benzer bir açıktan yararlanan saldırganların projeyi istismar ettiğine yer verildi.

Blockchain verileri, 27 Mayıs günü “bAOC” ile biten bir hesabın Base üzerinde 120’den fazla işlem başlattığını ortaya koydu. Her bir işlem,  yaklaşık yüz binlerce BOGE’nin hesaba aktarılmasıyla sonuçlandı ve toplamda 91,4 milyon BOGE saldırganların eline geçti.

Saldırganlar bu 91,4 milyon BOGE’u aldıktan hemen sonra, 16.926 dolar değerinde 4,47 Ethereum’a dönüştürdü. CoinGecko verilerine göre BOGE fiyatı saldırının ardından %95 civarında değer kaybederek adeta sıfırlandı.

Ekip tarafından yapılan açıklamada, mevcut tüm yatırımcıların anlık görüntüsünün alındığı ve projenin yeniden başlatılacağı belirtildi:

Mevcut tüm sahiplerin anlık görüntüsünü aldık ve projeyi yeniden başlatmaya hazırlanıyoruz. Öncelikli odak noktamız, bu geçiş sırasında her birinize iyi bakılmasını sağlamaktır. Toplam BOGE token arzını tüm sahiplere ücretsiz olarak yeniden dağıtacağız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!