Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meta’nın Kazanç Raporu ile Birlikte Yapay Zeka Altcoinleri Yükselişe Geçti!

Meta’nın açıklamaları yapay zeka temelli kripto paralarda yükseliş getirdi.

Meta (eski adıyla Facebook) kısa süre önce bilanço raporlarını açıkladı. Söz konusu raporlarda, şirketin önemli bir gelir artışı sağlayarak büyüme sağladığı, 50 milyar dolarlık ek hisse geri alımı yapılacağı ve gelecek dönem için daha yüksek hedeflere yer vermesi dikkat çekti.

Öte yandan Meta cephesinden yapılan açıklamada, ilgi odaklarını metaverse’den yapay zekaya çevirdiklerine yer verildi. Konu hakkında açıklamada bulunan CEO Mark Zuckerberg şu ifadelere yer verdi:

Topluluğumuz ve işimiz büyümeye devam ederken iyi bir çeyrek geçirdik. Bu süreçte yapay zekayı ve metaverse’i geliştirme vizyonumuzda çok ilerleme kaydettik. Ağırlığımızı yapay zekaya kaydırırken birçok yeni fırsata da tanıklık etme şansı yakaladık.

Meta’nın açıklamalarından etkilenen başlıca kripto para projeleri arasında Render (RNDR) ve Akash Network (AKT) yer adlı. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,5 yükseliş yaşayan RNDR 4,75 dolardan, AKT ise yazım esnasında %4,5 yükselişle 2,88 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!