Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MicroStrategy Bitcoin Sayısında Dünya Devi İsimlerin Gerisinde Kaldı

ABD’de Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hariç olmak üzere yeni kurulan diğer spot Bitcoin ETF’lerine geçtiğimiz gün de binlerce Bitcoin girdi.

Grayscale Bitcoin Trust’tan geçtiğimiz gün bin 708 Bitcoin çıktı ve bu şimdiye kadar günlük olarak kaydedilmiş en düşük sayı oldu.

GBTC haricindeki diğer 8 ETF’ye ise toplamda 5 bin 19 Bitcoin girdi ve böylece bu fonlarda tutulan toplam Bitcoin miktarı, 192 bin seviyesine yaklaştı.

Fonlar, kurulmaların ardından henüz 1 ay bile geçmemiş olmasına rağmen şimdiden milyarlarca dolar değere ulaştı.

Grayscale Bitcoin Trust haricindeki fonlar böylece tuttukları toplam Bitcoin sayısı bakımından MicroStrategy’yi geride bıraktı. MicroStrategy’nin rezervinde 190 bin Bitcoin bulunuyor.

XYO’nun kurucularından Markus Levin, “Bitcoin’in zaman içerisinde BTC sahipleri ve onların tuttukları coinler bakımından gitgide daha dağıtılmış bir ağ haline geldiğini gördük. Tek bir ülkenin ya da şirketin elinde çok fazla miktarda BTC’nin yoğunlaşması bir sorun doğurabilir ama MicroStrategy ve bu ETF’ler özelinde bile coinlerin bu kuruluşlarda yoğunlaşması, Bitcoin ağı için risk teşkil etmiyor.” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!