Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Kripto Paralar 430 Milyar Dolarlık Satışa Rağmen Yükseldi

Yapay zeka (AI) sektörü ile bağlantılı kripto paralar, Nvidia’daki satışlara rağmen günlük bazda %20’yi aşan oranlarda değer kazandı.

Google Finance verilerine göre Nvidia hissesi, son beş işlem gününde %11’den fazla kayıp yaşadı. Nvidia hissesinde üç günde 430 milyar dolar değerinde satış oldu. Barchart verilerine göre Nvidia hakkında içeriden bilgi sahibi olan isimler, sadece bu yıl 796 milyon dolardan fazla satış yaptı.

Resim

Microsoft’u geride bırakıp geçici süreliğine dünyanın en değerli şirketi olan Nvidia, analistlere göre teknik düzeltme dönemine girdi.

Kingsview Partners Baş Analisti Buff Dormeier, Nvidia hissesi için kısa vadede 115 doların destek seviyesi olduğunu, dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviyenin 100 dolar olduğunu söyledi.

Yapay zeka coinleri yükseldi

Yapay zeka kripto paralarını takip eden yatırımcılar, bu sektörde önemli bir rol oynayan Nvidia’nın faaliyetlerini de yakından takip ediyor.

CoinGecko verilerine göre Nvidia’da yaşanan kayıplar, yapay zeka coinlerini etkilemedi. Fetch.ai (FET), SingularityNET (AGIX) ve Ocean Protocol (OCEAN) tokenlarının hepsi, günlük bazda %20’den fazla değer kazandı. Bu üç proje, FET, AGIX ve OCEAN tokenlarını ASI adlı tek bir token’da birleştirecek.

OpenAI CEO’su Sam Altman’ın kripto para projesi Worldcoin (WLD), haftalık bazda %5’ten fazla yükselirken Arkham Intelligence token’ı ARKM, yedi günde %25 değerlendi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!