Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OpenSea Duyurdu: NFT Üretmek Artık Çok Daha Kolay

OpenSea, NFT üretimini daha zahmetsiz hale getirmek için kod yazmayı gerektirmeyen bir stüdyo kuruyor.

Bir dönem non-fungible token (NFT) piyasasındaki en büyük pazar yeri olan OpenSea, daha fazla sanatçıya hitap edebilmek için harekete geçti.

OpenSea’nin kurduğu yeni stüdyo sayesinde sanatçılar, üçüncü partilerden destek almadan ya da blockchain tecrübesi olmadan NFT üretebilecekler. Şirketin, kod yazma gereksinimini ortadan kaldıran bu platformla ilgili açıklaması şu şekilde:

(NFT) üreticileri artık yeni projeler geliştirmek, bunları yönetmek için farklı farklı servisler kullanmak zorunda kalmayacak, her şeyi tek bir merkez aracılığıyla yapabilecekler. Bu üreticilerin herhangi bir kod yazma tecrübesi olmadan NFT alanına girmelerine, koleksiyon kurmalarına, projelerini paylaşmalarına yardım edebilmek için yeni araç ve servislere yatırım yaptık.

Koleksiyon üreticileri, OpenSea’nin yeni stüdyosunu kullanırken platformla uyumlu şekilde çalışan çeşitli blockchainler arasında tercih yapabilecekler.

Ethereum, Solana, BNB Chain gibi blockchainlerde geliştirilebilen NFT’lerin toplam piyasası, geride bıraktığımız aylarda küçülme gösterdi. The Block Research verileri, NFT pazarının aylık işlem hacminin gitgide azaldığını gösteriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!