Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Paribu Kripto Para Bağışları İçin Cüzdan Adresleri Paylaştı, 500 Bin Dolar Bağış Yaptı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından yardım çalışmalarına kripto para borsası Paribu da katıldı.

Yerli kripto para borsası Paribu, 7 Şubat tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, İhtiyaç Haritası ve Toplum Gönüllüleri (TOG) vakıfları için açtığı kripto para cüzdanlarını paylaştı. İhtiyaç Haritası Vakfı için açılan cüzdana Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve TRYC cinsinde yatırım yapılabileceği borsanın açıklamalarında belirtildi.

Paribu ayrıca Toplum Gönüllüleri Vakfı için de biri Ethereum biri de Tron (TRX) ağında olmak üzere iki cüzdan adresi paylaştı. Paribu’nun paylaştığı cüzdan bilgileri şu şekilde oldu:

İhtiyaç Haritası Vakfı (ETH-USDC-USDT-TRYC): 0xbe4cde5eeeed1f0a97a9457f6ef5b71eae108652

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG):

ETH: 0x9b40f98ccc326beaa0bfb94cfa8bfc6383a267e5

TRX: TCJ2qvKJsXE4XZD2VcyeppDWmZUGfLShMm

Öte yandan kripto para borsası Paribu sadece yardım için cüzdan adresi paylaşmakla kalmayarak, İhtiyaç Haritası Vakfı USDC cüzdanına depremzedeler için 500 bin dolarlık yatırım da yaptı. Söz konusu yatırıma dair on-chain verileri etherscan üzerinden incelenebilir.

Kısa bir süre önce de Haluk Levent ve  sosyal dayanışma derneği Ahbap, Mali Suçları Araştırma Kurulu’ndan (MASAK) izin alarak afetzedelere yardım için üç kripto para cüzdanı açtıklarını duyurmuştu. Ünlü ismin bir hafta açık kalacağını bildirdiği hesaplara saatler içerisinde yüz binlerce dolar bağış yapıldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!