Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peter Schiff’ten Bitcoin İçin Felaket Senaryosu: Bir de Kurumsallar Satışa Başlayacak!

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, Wall Street cephesinin satışa başlayacağını ve Bitcoin’in büyük bir çöküşe sürükleneceğini söyledi.

Peter Schiff 17 Nisan tarihli sosyal medya paylaşımında Bitcoin yatırımcılarını tedirgin eden açıklamalara yer verdi. Kripto para destekçisi Anthony Pompliano’nun açıklaması üzerinden eleştiri getiren Schiff, Wall Street için satış beklentisini paylaştı.

Pompliano, Bitcoin’in farkında olan birçok balinanın zaten yatırım yaptığını ve bundan sonra piyasaya girecek paranın Wall Street cephesinden gelebileceğini kaydetmişti.

Buna karşılık Peter Schiff, beklenilenin aksine Wall Street cephesinin Bitcoin almaya değil satmaya hazırlandığını kaydetti. Bu durumun Bitcoin özelinde bir çöküş yaratacağını öngören altın destekçisi, “kemerlerinizi bağlayın” ifadeleriyle dikkat çekti:

Pompliano az önce CNBC’de yaptığı açıklamada sıkı Bitcoin takipçilerinin zaten tamamen yatırım yaptığını ve Bitcoin’e gelecek her yeni paranın Wall Street’ten gelmesi gerektiğini söyledi. Ama ben Wall Street’in satışa başlamak üzere olduğunu düşünüyorum. Bu Bitcoin çöküşünün reçetesidir. Kemerlerinizi bağlayın HODLers !

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!