verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polygon’dan Hindistan’daki Polis Yolsuzluğuna Blockchain Çözümü: Polygon Ağı Kullanılacak

Hindistan’ın Firozabad bölgesinde bulunan bir polis departmanı başlattığı İlk Bilgilendirme Raporu (FIR) adlı uygulama ile kendilerine gelen şikayetleri Polygon (MATIC) blockchain’i üzerinden alacak.

Polygon Kurucu ortağı Sandeep Nailwail 12 Ekim tarihinde sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, Polygon ağının Hindistan’ın Firozabad bölgesindeki bir polis departmanı tarafından yerel polis yolsuzluğu ve görevi kötüye kullanma suçu ile mücadele için kullanılacağını açıkladı.

Verilen bilgilere göre FIR adlı uygulama, suç mağdurlarının yerel memurlara karşı şikayetlerini manipüle edilme tehlikesi olmadan ve diğer tehditlere maruz kalmadan rahatça iletebilmelerine olanak tanıyacak. Sandeep, ilgili polis departmanı amirinin konu hakkındaki açıklamasını alıntılayarak çocukluğunda duyduğu yolsuzluğa karışmış polislerin mağdur ettiği kurbanlara dair hikayelerin bu projeyi gerçekleştirmede etkili olduğunu belirtti.

Hint donanmasından emekli bir subay konu hakkında sosyal medyada, bu uygulamanın oyunun kurallarını vatandaşın lehine çevirebileceğini belirtti. Öte yandan sosyal medyada Hindistan vatandaşları projenin hayata geçirilmesinde payı olan polis departmanındaki kolluk kuvvetlerine ve kolluk kuvvetleri amirine övgüler yağdırdı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!