Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Kripto Para Borsası İçin Uyarı Verildi: Sahtesine Dikkat!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) resmi websitesinde popüler kripto para borsasının sahtesine yönelik uyarı paylaşımı yaptı.

SFC resmi web sitesinden yaptığı bildiride kripto para yatırımcılarını dünya çapında 170’den fazla ülke ve bölgede 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip MEXC borsası gibi davranan sahte bir kripto para borsası konusunda uyardı.

Sosyal medya ve dijital kanallar üzerinden MEXC borsası gibi davranarak, yüksek getirili yatırım tavsiyesinde bulunacakları vaadinde bulunan dolandırıcılar kripto para ilgililerinin dikkatini çekerek insanları sohbet gruplarına topluyor.

Bahsi geçen gruplarda verilen yatırım tavsiyelerinin akabinde yine mağdurlara MEXC borsasının kopyası iletiliyor ve bu platform üzerinden hesap açmaları talep ediliyor. Ya da kendi banka hesaplarına para yatırmaları talep ediliyor.

Sorunsuz şekilde yatırma işlemi yapan mağdurlar, çekim işlemi sırasında problem yaşamaya başlayınca sorunu anlıyor. Dolandırıcılığın ciddi bir boyuta ulaşması üzerine Hong Kong yetkileri harekete geçerek, resmi uyarı yayınladı ve vatandaşları korumaya çalıştı.

SFC ve polisin iş birliğinde süren soruşturma akabinde düzenleyici kurum geçen hafta yaptığı bildirimi yenileyerek, “lisanssız platformlardan uzak durun” açıklamasında bulundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!