Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pump Dump İddiaları, Bitcoin Madencisine Ağır Darbe Vurdu

En büyük kripto para madencilik şirketlerinden Hut 8 Mining, bu yıl pump & dump iddiaları sonrasında ağır darbeler aldı.

Hut 8 Mining’in CEO’su Jamie Leverton, üç yıl aradan sonra şirketten ayrıldı. Onun yerine şirketin başkanlığını yapan Asher Genoot’un geleceği açıklandı.

U.S. Bitcoin Corp.’un (USBTC) kurucusu olan Genoot, şirket kasım ayında USBTC ile birleştikten sonra Hut 8 Mining’in yöneticisi olmuştu.

Hut 8 Mining İcra Kurulu Başkanı Bill Tai, “Hut 8 şu anda kritik bir bükülme noktasında ve Asher’in bu pazarın lideri olmak için girdiğimiz yolculuğu hızlandırmak için eşsiz niteliklere sahip olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Yatırım danışmanlık şirketi J Capital Research, 18 Ocak’ta Hut 8 Mining hakkında bir rapor yayımlayıp, Hut 8 Mining’in USBTC ile birleşmesini yaklaşmakta olan bir “pump ve dump” olayı olarak nitelendirdi.

Hut 8 Mining yönetimi bu iddialara yanıt vererek bunun “Hut 8, onun faaliyetleri, mali durumu, yönetim uygulamaları ve kilit yöneticileri hakkında yalan bilgi yaymak için yapılmış kasıtlı bir girişim olduğunu” söyledi.

TradingView verilerine göre Hut 8 hisseleri, geçtiğimiz son 5 günde yaklaşık %9 olmak üzere bu yılın başından beri %50’den fazla değer kaybetti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!