Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP: Bitcoin ve Ethereum Piyasalarındaki Panik Ortamı Geçiyor

Singapur merkezli kripto para ticaret firması QCP’ye göre piyasadaki panik seviyesi azalmaya başladı.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları, geçtiğimiz gün Asya piyasalarında sırasıyla 54.000 dolar ve 2.900 dolar seviyelerinin altına düştü. ABD piyasalarının harekete geçmesiyle birlikte Bitcoin, yeniden 55.000 doların üstüne çıktı.

Kısa süreli panik yaşandı

Kripto para piyasalarındaki düşüş, büyük ölçüde Mt. Gox ve Alman hükümeti tarafından yapılan işlemlerden kaynaklandı.

Alman yetkililer, bu hafta içerisinde merkezi kripto para borsalarına on milyonlarca dolar değerinde Bitcoin gönderdi. Bunların satıldığı tahmin ediliyor. Alacaklılarına toplamda yaklaşık 140.000 Bitcoin dağıtacak olan Mt. Gox ise ödeme işlemlerine başladığını duyurdu.

Bu iki gelişme, Bitcoin yatırımcılarının paniğe kapılmasına yol açtı. Ancak QCP’ye göre piyasadaki panik seviyesi, geçtiğimiz saatlerde düşmeye başladı. Kısa vadeli volatilite seviyesi Bitcoin’den 65’ten 50’nin altına; Ethereum’da ise 80’den 62’ye düştü.

Ayrıca, ABD işgücü verilerinin Nisan ve Mayıs ayları için aşağı yönlü revizyonlar gösterdiğini belirten QCP, bu durumun Powell’ın dezenflasyonist yolunu doğruladığını ve potansiyel olarak Eylül ve Aralık aylarında faiz indirimlerinin daha yüksek bir olasılık olarak fiyatlandırılmaya başladığını ifade etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!