Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QuadrigaCX’in Merhum CEO’su Şirkete Kendi Cebinden Para Ödüyordu

Kanada merkezli kripto para borsalarından QuadrigaCX’in merhum CEO’su Gerry Cotten, borsanın bir bankayla yaşadığı dava sırasında borsaya kişisel hesabından para aktarıyordu.

QuadrigaCX‘in merhum kurucusu Gerry Cotten’ın eşi Jennifer Robertson, geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak şirketin son dönemlerdeki mali durumu hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Jennifer Robertson tarafından yapılan bu açıklamalara göre Gerald Cotten, bir süre boyunca borsadaki kullanıcılar paralarını çekebilsinler diye şirkete kendi kişisel hesabından para aktarmak zorunda kalmıştı. Bunun sebebi ise Kanada’daki İmparatorluk Ticaret Bankası’nın (CIBC) QuadrigaCX’e ait beş farklı banka hesabını dondurmuş olmasıydı.

Cotten’ın şirkete kişisel hesabından para aktardığını söyleyen Robertson, konuya ilişkin detayları şöyle paylaşıyor:

“Gerry kendi işlerini tam olarak nasıl yürütüyordu bilmiyorum ama bana CIBC şirketin hesaplarını dondurduktan sonra şirkete kendi cebinden ödemeye yapmaya başladığını söylemişti. Eminim ki Gerry elinden geleni yapıyor ve müşterilerin iyiliğini düşünüyordu.”

Kanada Kraliyet Ticaret Bankası, 2018 yılında QuadrigaCX’in ödemelerini işleyen Costodian Inc. adlı şirketin ve şirket kurucusu Jose Reyes’in hesaplarını dondurma kararı almıştı. Banka, o dönemde aldığı bu karara gerekçe olarak ilgili fonların kaynağının tam olarak bilinmiyor olmasını göstermişti.

QuadrigaCX, bankanın bu fonlara geçersiz bir sebeple el koyduğunu ve ilgili fonların kendisine ait olduğunu iddia etti.

Yine Jessica Robertson tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre bu süreç boyunca QuadrigaCX’i temsil eden hukuk şirketi, belli başlı çıkar çatışmaları yüzünden QuadrigaCX ile ilişiğini kesmeye karar verdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment