Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reddit’in Bitcoin ve Altcoin Yatırımını Açıklaması Bazı Tokenlarda Yükseliş Getirdi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Reddit’in kripto paralara yatırım yaptığını açıklaması, platformla bağlantılı altcoinlerde ciddi yükselişler getirdi.

Reddit kısa süre önce New York borsasında halka açılabilmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuruda bulunmuş ve başvuru dosyasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Poylgon (MATIC) yatırımı yaptığına yer vermişti

Sosyal medya devinin bu açıklamasına paralel olarak, Reddit’in 6,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip r/CryptoCurrency topluluğunun yerel tokenı olan Moons (MOON) ve r/ethtrader topluluğunun token’ı Donut (DONUT) özelinde ciddi yükselişler yaşandı.

Açıklamanın ardından DONUT, kısa sürede %50 yükseliş sergileyerek 0,009089 dolar seviyesinden 0,0172 dolara ulaştı. Benzer bir yükselişe tanıklık eden ve Reddit topluluğunun favori projelerinden biri olan MOON ise %40 artışla 0,1073 dolar seviyesinden 0,1535 dolara yükseldi.

Her iki projede Reddit’in “sosyal puan” kapsamında topluluk üyelerine ödül vermek için kullandığı kripto paralar arasında yer alıyor. Reddit geçtiğimiz süreçte yaptığı açıklamalarla özellikle MOON’un ciddi fiyat hareketleri sergilemesine yol açmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!