Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sam Altman’ın Kripto Para Projesi Büyük Ortaklık Duyurusu Sonrası Yükselişe Geçti

Open AI CEO’su Sam Altman’ın kurduğu kripto para projesi Worldcoin, göz taramaya dayalı kimlik platformunu büyütüyor.

Worldcoin’in geliştiricisi Tools for Humanity tarafından yapılan açıklamaya göre Shopify, Mercado Libre, Minecraft, Reddit ve Telegram, kullanıcıların hesaplarına World ID’yi kullanarak giriş yapmasına olanak tanıyacak.

Bundan dört ay önce kullanıma açılan protokol, kısa süre önce World ID 2.0 güncellemesiyle yenilendi. Tools for Humanity’nin açıklamasına göre protokol, online platformlardaki botlarla kimliği “doğrulanmış insanlar” arasında ayrım yapmayı kolaylaştırıyor.

Şirket, World ID için üç farklı aşama geliştirdi. Bunların ilkinde Worldcoin uygulamasının indirilmesi ve bir profil oluşturulması yetiyor. Standart aşamada ise hem profil oluşturulması hem de kimlik doğrulaması için göz taratılması gerekiyor. En yüksek aşamada bunlara ek olarak yüz taraması yapılıyor.

Örneğin Reddit’teki subreddit moderatörleri, “kimliği insan olarak doğrulanmış kişilere özel roller veya özel izinler verebilecek.”

Tools for Humanity’nin ürün müdürü Tiago Sada’nın açıklamasına göre Sam Altman, Worldcoin ile ilgili alınan büyük kararlarda hala aktif olarak rol oynuyor.

TradingView verilerine göre Worldcoin (WLD) fiyatı, bugün kısa süre içerisinde 2,36 dolardan 2,53 dolara kadar yükseldi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!