verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SBI, Sygnum ve Azimut Dijital Varlıklar İçin 75 Milyon Dolarlık Girişim Sermayesi Kurdu

SBI Group, Sygnum Bank ve Azimut Group, kripto para start-uplarına yatırım yapacak 75 milyon dolarlık bir girişim sermayesi fonu kurdu.

Variable Capital Company adlı fon, perşembe günü yapılan açıklamaya göre blockchain/DLT altyapısı, merkeziyetsiz finans ve regülasyon teknolojisi ile ilgili alanlarda çalışmalar yapan start-uplara yatırım yapacak.

Yöneticiliğini SBI Ven Capital’ın üstleneceği fon A serisi öncesi ve A serisi yatırımlarına öncelik verecek.

Japonya merkezli SBI Group, İsviçre merkezli Sygnum Bank ve İtalya merkezli Azimut tarafından kurulan fonun merkezi Singapur’da olacak.

SBI Ven Capital CEO’su Ryosuke Hayashi, yeni kurulan fon hakkında, “DLT ve dijital varlıklar, ana akım düzeyinde benimsenmenin dönüm noktasındalar ve finansal hizmetler, tedarik zinciri yönetimi gibi birkaç farklı sektörde yeni imkanların önünü açma potansiyeline sahipler.” dedi.

Blockchain/DLT ve kripto para alanlarında faaliyet gösteren şirketlere 2021’in ilk yarısında yapılan yatırım miktarı, 2019’daki sayıyı beşe katlayarak 17 milyar doların üstüne çıktı.

SBI Group’a bağlı olan SBI Digital Asset Holdings, ‘dünyanın ilk dijital varlık bankası’ Sygnum Bank’e Şubat 2021’de en az 10 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.


Görsel: Singapur (Maxim Cravzov, Pexels, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)