Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Beklenen Ethereum Kararını Erteledi: Gözler Önemli Tarihe Çevrildi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Invesco ve Galaxy tarafından spot Ethereum ETF’si için yapılan başvuruyu erteledi.

SEC’den bir spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu için daha erteleme kararı geldi. Kurum tarafından 6 Şubat günü yapılan açıklamada, kripto para odaklı yatırım şirketleri Invesco ve Galaxy tarafından ortaklaşa sunulan spot Ethereum ETF’ine ilişkin karar ileriki bir tarihe ertelendi.

Bu erteleme kararına gerekçe olarak dosyanın detaylarının araştırılması için daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğunu belirten SEC, diğer ertelemeleriyle tutarlı bir tavır sergiledi.

SEC, Invesco Galaxy Ethereum ETF için yorumların 21 gün içinde yapılması gerektiğini ve 35 gün süren bir itiraz periyodu olduğunu belirtti.

Konu hakkında açıklamada bulunan Bloomberg kıdemli ETF analisti James Seyffart, SEC’den gelen bu erteleme kararının %100 beklentileriyle uyuştuğunu vurgularken tekrardan 23 Mayıs tarihini işaret etti:

SEC kısa süre önce Invesco ve Galaxy’nin spot Ethereum ETF talebini erteledi. Bu kesinlikle beklediğim bir şeydi. Önümüzdeki süreçte daha fazla erteleme göreceğiz. Şu an için kritik olan tek tarih 23 Mayıs.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!