verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“SEC, Bitcoin 150 Bin Dolar Olursa ETF’leri Onaylar”

Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee, Bitcoin için yapılan borsa yatırım fonu (ETF) başvuruyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Lee’nin açıklamalarına göre ABD Sermaye Piyasası Kurumu’nun (SEC), bir Bitcoin ETF’sini onaylayabilmesi için Bitcoin fiyatının önce 150 bin dolara kadar çıkması gerekiyor.

ETF İçin Gerekenler

 

ABD’deki birkaç farklı şirket Bitcoin bazlı bir borsa yatırım fonu oluşturabilmek için SEC’ye defalarca başvuruda bulundu. Ancak bu şirketlerden hiçbiri şu ana dek olumlu bir yanıt alamadı.

Sektörün tanındık isimlerinden Tom Lee, Sermaye Piyasası Kurumu’nun bu tavrını haklı bulduğunu ifade etti. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Lee, şu anda kripto para sektörünün bir ETF için hazır olmadığını düşünüyor.

SEC’nin Bitcoin ETF’sini onaylayabilmesi için önce kripto para sektörünün büyümesi ve gelişmesi gerektiğini vurgulayan Lee, Bitcoin fiyatının da yükselmesi gerektiğine inanıyor. Kripto para piyasasının toplam değerinin artması gerektiğini ifade eden Lee, Bitcoin’in fiyatının da 150 bin dolara çıkması gerektiğini düşünüyor.

Kripto para sektörünün henüz yeteri kadar büyük olmadığına inanan Lee, Sermaye Piyasası Kurumu’nun şu ana dek gösterdiği tavrı da haklı buluyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment