Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Bitcoin ETF Onayına Hazırlanıyor: Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bir paylaşımda bulundu.

SEC Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuk Ofisi “FOMO“ya kapılmayın paylaşımı yaptı. Geleneksel piyasalardan çıkan ve kripto para topluluğu arasında sıkça kullanılan bir tanım olan “FOMO” temalı bu paylaşım, kripto para yatırımcıları tarafından spot Bitcoin ETF beklentisine yönelik yükselişlere karşılık bir uyarı olarak görüldü:

SECInvestingResolution 5: “FOMO’ya KAPILMAYIN”. Başkalarının belirli bir yatırımı satın alabilmesi, bunun sizin için doğru fırsat olduğu anlamına gelmez. Kendiniz ve yatırım hedefleriniz için neyin doğru olduğunu bulma konusunda daha fazla araştırma yapın.

FOMO, kısaca “Fear of Missing Out” kelimesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe’de “Kaçırma Korkusu” anlamına gelir. FOMO, genellikle yatırımcıların bir finansal enstrümanın hızlıca yükseleceğine ve trene atlayamayacaklarına yönelik korkuyu kapsayan bir tanımlama şeklidir.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasasının geneli, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayının geleceğine yönelik beklentinin satın alınmasıyla birlikte geçtiğimiz ekim ayından bu yana kayda değer bir yükseliş yaşadı. SEC’nin ETF başvurularını 10 Ocak tarihinden itibaren onaylanması beklenirken kripto para piyasasında halihazırda belirsizlik hakim sürüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!