Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC, Bitcoin ETF’leri İçin Öncekilerden Farklı Bir Görüşme Yaptı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF’leriyle ilgili olarak şimdiye kadarkilerden farklı bir görüşme yaptı.

SEC tarafından yayımlanan bildiriye göre Hashdex temsilcileri, 26 Aralık’ta Hashdex Bitcoin ETF’nin borsada kotelenmesiyle ilgili konuşmak üzere bir araya geldi.

SEC, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) kurmak için başvuruda bulunan ihraççılar ile geçtiğimiz hafta ayrı ayrı görüşmeler yaptı.

Hashdex ile yapılan görüşme ise diğerlerinden bir yönüyle ayrılıyor. Önceki görüşmelerde Kurumsal Finans Dairesi ile Ticaret ve Piyasalar Dairesinden temsilciler yer alırken, bu görüşmede SEC Başkanlık Ofisine bağlı çalışan Samantha Ostrom yer aldı.

Politik danışmanlık yapan Ostrom, Hashdex, Tidal Financial Group, K&L Gates ve Wilson Sonsini Goodrich & Rosati temsilcileriyle görüştü.

Bitcoin ETF’si kurmaya çalışan ihraççılar, başvurularını yıl bitmeden önce SEC’nin talepleri doğrultusunda güncellemeye çalışıyor. Barry Silbert’ın yönetim kurulu başkanlığından istifasının ardından Grayscale Investments da S-3 başvurusunda bir değişiklik yaptı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!