Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Dört Dev Şirketin Ethereum ETF Başvurularına Yönelik Kararı Erteledi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ethereum odaklı 4 farklı ETF başvurusu için karar tarihini 2024 yılına erteledi.

SEC 4 farklı spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna ilişkin nihai karar tarihini gelecek yıla erteledi. Ertelenen başvurular arasında Hashdex Nasdaq Ethereum ETF, Grayscale Ethereum Futures Trust, VanEck Ethereum ETF ve ARK 21Shares Ethereum ETF‘i yer aldı.

Düzenleyici kurum spot Bitcoin ETF‘lerine ilişkin karar tarihlerini de gelecek yıla ertelemişti. SEC’nin son ertelemelere ilişkin gerekçesi de bir öncekilerle aynı oldu. Kurum daha fazla inceleme yapılması ve kamuoyundan geri bildirim alınması gerektiğini belirterek sürece dair zaman kazanmış oldu. Söz konusu ETF başvurularına ilişkin kararın gelecek 21 gün içerisinde verilmesi bekleniyor.

SEC şimdiye kadar hiçbir spot Bitcoin ve Ethereum ETF başvurusuna onay vermedi. Fakat daha önce vadeli Ethereum ETF’ini onaylamıştı. Geçtiğimiz ekim ayında dokuz farklı vadeli Ethereum ETF ürünü aynı anda onay alarak işleme başladı.

SEC’nin spot Bitcoin ve Ethereum başvurularını da 2024 yılında toplu bir şekilde onaylaması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!