Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC, Spot Bitcoin ETF’si İçin Toplu Görüşme Yaptı: Ne Konuşuldu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunan ihraççılarla birden fazla görüşme yaptı.

FOX Business tarafından aktarılan bilgilere göre SEC, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının yapısıyla ilgili birden fazla ihraççıyla toplantı yaptı.

Aktarılan bilgilere göre görüşmenin ana konusu, fonlardaki ödemelerin nakit cinsinden yapılması gerektiğiyle ilgiliydi. SEC’nin, başvuru sahiplerinden ayni işlemlerle ilgili bütün maddeleri kaldırmasını talep ettiği bildirildi.

Buna göre ihraççıların ETF paylarıyla işlem yapmadan önce Bitcoin’i nakite çevirmeleri gerekiyor. Ayni yöntemden farklı olarak hisselerin alımı veya karşılanması için Bitcoin kullanılamayacak.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, “Duyduğumuza göre SEC, ortak bir konferans görüşmesi yerine ya Nakit İşlem ya da Beklersiniz mesajı vermek için borsalara/ihraççılara birden fazla arama yapmış.” dedi.

Bir diğer analist James Seyffart, bazı ihraççıların geride kalabileceğini ama SEC’nin yine de ETF’leri 8-10 Ocak aralığında onaylayacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!