verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Singapur Merkezli Bir Elmas Alış Veriş Servisi Blockchain Kullanmaya Hazırlanıyor

Singapur merkezli bir elmas alış veriş servisi iki Blockchain startup şirketi ile ortaklık kuruyor.

Singapore Diamond Invest Exchange, Blockchain temelli emtia pazarları geliştiren Kynetix ve elmas alış verişini izlemek için Everledger ile çalışıyor. Bu üç firma değerli taşların alış verişi sırasında doğrulama sistemi oluşturmayı amaçlayan bir sistem geliştirmeye çalışıyor.

Bir basın açıklamasına göre, bu konsept bir doğrulama merkezinden gelen sertifikalar ile elmasların sahiplerinin ve orjinalliklerinin doğrulanmasını sağlamak üzerine tasarlanmış. SDiC’deki elmas alış verişindeki değişimler kullanıcılar için oluşturulan dijital bir kayıt sisteminde tutulacak.

Singapur Elmas Yatırım Borsası CEO’su Linus Koh yaptığı açıklamada:

“Bu yeni konsept, elmas yatırımcıların ve finansörler lehine daha fazla güven ve rahatlık kazandırabilmek için Blockchain teknolojisi ile oluşturulmuş dijital kayıt sistemidir.”

Şirketler ve borsalar, fiziksel emtiaların ve kimliğin özgünlüğünün bir sorun olabileceği sektörlerde blockchain denemektedir. Özelikle bu tarz değerli materyallerin ticareti söz konusu olduğunda Blockchain teknolojisi hem ticaretin ayrıntılarını içeren bilgilerin korunmasında hem de ticaretin başarılı bir şekilde dışarıdan bir müdahaleye imkan tanınması konusunda şirketlere ve müşterilere olanak sağlıyor. Bu yüzden Blockchain teknolojisi günümüz ve geleceğin, ödeme sistemleri ve bankalardan başlayarak kişisel bilgilerimizi içeren ve özel kalması gereken her sektörün içerisinde olacağına inanıyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment