Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana-Ethereum Rekabeti Google’a Sıçradı: 2023’ün Kazananı Kim?

Solana’da (SOL) yaşanan ralli ekosisteme de sıçrarken yatırımcıların Google’da “Solana” aramaları Ethereum’u (ETH) geçti.

Google Trends verilerine göre Solana aramaları 2023’te ilk defa Ethereum’u geçti. Yıl boyunca arama ilgisinde Ethereum Solana’ya oranla büyük bir farkla önde bulunuyordu. Ancak 17 Aralık’tan sonra Solana’nın arama ilgisi 56’ya ulaşırken Ethereum 50’de kaldı.

Solana ekim ayından bu yana çılgın bir yükseliş rallisi içerisindeyken ekosistemdeki tokenlarda birçok yatırımcıyı zengin etti. O dönemden bugüne kadar onlarca meme coin ve Solana tabanlı altcoin projesi bin kattan fazla artış yaşadı. Bu durum da yatırımcıların Solana’ya yönelik ilgisinin artmasını tetikledi.

Yatırımcıların sürekli olarak Solana tabanlı kripto paraları araştırmak için Google’ı kullandığı düşünülüyor. Bu nedenle son dönemde Ethereum’a karşı ünlüğü ele geçirdiği tahmin ediliyor.

Google Trends verilerinde Solana terimi 24 Aralık ila 30 Aralık arasında 100 tam puan aldı. 100 puan, terimin şimdiye kadarki en popüler durumuna işaret ediyor.

Solana, Türkiye’de de Ethereum’dan çok aranıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!