Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

(STEEM) Steem

[one_fifth padding=”5px 5px 5px 5px”]

Başlangıç Tarihi:
04/07/2015
Twitter:
@steemit
Website:
Steem
Kapasite:
500 Milyon

[/one_fifth]

[four_fifth_last padding=”5px 5px 5px 5px”]

Hakkında

Steem.it, herkesin herhangi bir konu ile ilgili içeriğini yayınlayarak, kaliteli içerikleri oylayarak ve Steem tabanlı para birimleri kullanarak ödül kazanabilecekleri blockchain tabanlı bir sosyal medya platformudur.

Steemit’te üç ana para birimi vardır; Steem (STEEM), Steem Power (SP) ve Steem Backed Dollars (SBD).

Steem oldukça akışkan bir yapıya sahiptir çünkü herhangi bir borsadan satın alınabilir ve kolaylıkla Steem Power ile Steem Backed Dollars’a çevirilebilir.

Steem Power temel de 3 ay için bir koruma fonunda kilitlidir. Kullanıcılar içeriği oylamak ve küratör oylarını alabilmek için Steem Power kullanırlar.

Bir kullanıcı içeriği oyladığında, Steem Power’ı tükenir ve ardından yavaş yavaş yenilenir. Steem Power sahipleri, sahip oldukları Steem Power kadar yenileme elde ederler.

Ödüller zamana göre dağıtıldığından içeriği daha önce oylamak için bir teşvik de vardır. En erken oylar, ödülün en büyük payını alır.

Steem Backed Dollars ise içerik oluşturucularını dalgalanmalardan korumak için oluşturulmuştur. Steem’den para kazanmak için kabaca 1 dolar değerindeki Steem işlem ücreti ile işlem görebilirsiniz. Steem Backed Dollars’ları STEEM’e dönüştürmek ise ortalama 5 gün sürer.

Grafik


[/four_fifth_last]