Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Steven Seagal Yaptığı ICO Reklamı Yüzünden Para Cezası Ödeyecek

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ünlü aktör Steven Seagal’a 330 bin dolarlık para cezası kesti.

ICO Reklamı Yüzünden

Adaletin Peşinde, Zorlu Arayış gibi filmleriyle tanınan Steven Seagal, 2018 yılında Bitcoiin2Gen (B2G) adlı bir ilk dijital para arzı (ICO) projesinin reklamını yaptı. Sosyal medya üzerinden B2G ile ilgili çeşitli içerikler paylaşan Seagal ayrıca projenin marka elçisi olarak gösteriliyordu.

ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), ünlü oyuncuya bu projeyle ilgili yaptığı reklamlar yüzünden para cezası kesti. Ancak Seagal’ın para cezası almasının sebebi bir ICO’nun reklamını yapmış olması değil.

SEC tarafından aktarılan bilgilere göre B2G ekibi Seagal’a projenin reklamını yapması için 250 bin dolar nakit, 750 bin dolarlık da B2G tokenı vermeyi teklif etti. Seagal’ın projenin reklamını yaptıktan sonra aldığı toplam ücret ise 157 bin dolar oldu.

SEC’nin Seagal’a para cezası vermesinin sebebi Seagal’ın B2G’den para aldığını gizlemiş olması. Seagal, SEC ile yaptığı anlaşma sonucunda 330 bin dolarlık para cezası ödemeyi kabul etti. SEC yetkililerinden Kristina Littman, Seagal’a verilen cezasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

Bu gibi ünlü isimlerin karşılığında ne kadar ücret aldıklarını açıklamadan sosyal medya üzerinden menkul kıymet reklamı yapmaları yasaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment