Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekonomist Lyn Alden Bitcoin İçin 100 Bin Dolara Burun Kıvırdı: Hedef Daha Yüksek!

Ünlü makroekonomist ve yatırım stratejisti Lyn Alden, makroekonomik şartların Bitcoin’e 2024 yılında 200 bin dolarlık bir boğa piyasası yaşatabileceğini öngördü.

Lyn Alden, What Bitcoin Did isimli podcast için yaptığı açıklamalarla Bitcoin yatırımcıları arasında heyecan yarattı. Alden 2024 yılının Bitcoin için boğa yılı olabileceğini belirterek gerekçe olarak küresel likiditenin stabilize olmasını ve enflasyonun yavaş yavaş düşmesini gösterdi.

Bitcoin fiyatı hakkında da dikkat çeken tahminlerde bulunan Alden, 100 bin doların kendisini tatmin etmeyeceğini belirtti. Tüm faktörler bir ara geldiğinde 200 bin dolarlık zirve seviyesini görmek isteyeceğini vurgulayan makroekonomist, yine de fiyat tahmini yapmanın zor olacağını hatırlattı.

Alden, Bitcoin’in fiyatını logaritmik formda inceleyerek, kripto paranın son yıllardaki performansının daha iyi anlaşılabileceğini vurguladı. Bu analize göre Bitcoin’in fiyatı, uzun vadede istikrarlı bir yükseliş trendini korumaya devam ediyor.

Öte yandan küresel likiditenin stabilize olmasının, Bitcoin’in fiyatını destekleyen bir faktör olduğunu ifade etti. ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artışları, küresel likiditenin azalmasına neden oldu. Ancak bu durum, ABD Hazine Bakanlığı’nın tahvil satışlarını artırmasıyla kısmen dengelendi.

Alden ayrıca enflasyonun düşmesinin de Bitcoin’in fiyatını destekleyeceğini öngördü. Deneyimli isme göre enflasyonun düşmesi, yatırımcıların riskli varlıklara olan ilgisini artıracak ve bu ilgiden en büyük payı alan Bitcoin olacak.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %5,1 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 42.939 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!